فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به معافیت برخی سربازان نیروهای مسلح گفت:بر اساس قانون برخی اختراعات تاثیرگذار در سطح ملی باعث معافیت از خدمت افراد می‌شود ولی برخی اختراعات کمتر تاثیرگذار در ستاد کل نیروهای مسلح تخفیف خورده و بخشی از خدمت آنها بخشیده می‌شود.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه برگزاری هفتمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) (جوان سرباز نیروهای مسلح) در جمع خبرنگاران با اشاره به  معاف نشدن افرادی که در این جشنواره تقدیر شدند گفت: براساس قانون برخی اختراعات تاثیرگذار در سطح ملی باعث معافیت از خدمت افراد می‌شود ولی برخی اختراعات کمتر تاثیرگذار و اختراعات سربازان براساس ساز و کارهای پیش‌بینی شده در ستاد کل نیروهای مسلح تخفیف خورده و بخشی از خدمت آنها بخشیده می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با اتفاقی که پیش‌تر در شیراز روی داد و در آن ماموران نیروی انتظامی فردی را به محلی برده و آنجا مردم وی را کتک زدند، ادامه داد: حضور متهمین در محل وقوع جرم با نظر قاضی صورت می‌گیرد و ماموران فقط دستور قاضی را اجرا می‌کنند و سعی ما بر این است تا امنیت متهم را برقرار کنیم و به متهم تعرض نشود.


فرمانده نیروی انتظامی گفت: امروز هفتمین جشنواره جوان و تجلیل از سربازان بود که توسط نیروی انتظامی برگزار شد که به حمدلله تاثیرات زیادی بر سربازان و خانواده‌های آنان گذاشته است.

اشتری خاطر نشان کرد: همانگونه که می‌دانید امروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان است و در نیروهای مسلح این روز به عنوان روز سرباز معرفی شده است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: سربازان نقش تاثیرگذار در امنیت کشور و اموراتی که نظم را ایجاد می‌کنند دارند و مقام معظم رهبری نیز از چند سال پیش تاکنون به نیروهای مسلح تاکید کردند که باید شان و منزلت سربازان در نظر گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: سرباز یعنی دفاع، امنیت و اقتدار ملی و سربازانی که آماده باشند می‌تواند با شادابی و جوانی ماموریت‌های جمهوری اسلامی ایران را انجام دهند.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: در 21 ماهی که جوانان در نیروهای مسلح مشغول به خدمت هستند باید بتوانیم از توانمندی‌هایشان استفاده کنیم تا منشاء خیر و برکت برای خانواده‌های خود و جامعه باشند.

اشتری گفت: باید به گونه‌ای عمل شود و این دوستان آموزش های لازم را ببینند تا استعدادهایشان شکوفا شو و این افراد بتوانند در زندگی خود، خانواده و اجتماع و سازمانی که در آینده در آن کار خواهند کرد اقدامات مناسبی داشته باشند و به خوبی ایفای نقش کنند. 

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پیشنهادی