JPDesign.ir
چگونه می‌توانید ایده خود را در فرابورس بفروشید؟ - مطالب - مرکز ثبت اختراعات - خرید و فروش ایده و اختراع

روز گذشته بازار دارایی های فکری در فرابورس راه اندازی شد تا زمینه فروش ایده‌ها و نوآوری‌ها فراهم شده باشد. در این بازار امکان فروش ایده های خلاقانه برای انجام یک فعالیت اقتصادی و اختراعات به وجود آمده است.

بازار دارایی های فکری در فرابورس راه اندازی شد تا زمینه فروش ایده‌ها و نوآوری‌ها فراهم شده باشد. در این بازار امکان فروش ایده های خلاقانه برای انجام یک فعالیت اقتصادی و اختراعات به وجود آمده است. مخترعان و فعالان دانشگاهی که ایده ها و روش های جدیدی را برای صنایع و یا بیزینس های تجاری می‌پرورانند و حتی آن را به ثبت می‌رسانند، معمولا از عدم ارتباط مناسب میان این اختراعات با بخش صنعت گلایه دارند.

در برخی موارد نیز ایده آنقدر دست به دست می‌شود تا در نهایت در یک بخش اقتصادی بدون در نظر گرفتن حقوق اولیه صاحب ایده، به کار گرفته می‌شود و اثبات آن برای ایده‌پرداز نیز چندان عملی نیست.

بسیاری از مخترعان از این که اختراعشان در گوشه‌ای خاک می‌خورد و راهی به تولید انبوه پیدا نمی‌کند، ناراضی هستند. آنها معتقدند که امکانی برای معرفی کارایی‌های اختراع خود ندارند. از طرفی معرفی بی‌پرده ویژگی‌های اختراع می تواند خطرات لو رفتن آن را به دنبال داشته باشد و از سوی دیگر عدم معرفی آن می تواند به عدم کارایی آن منجر شود.

برخی از مخترعان نیز که دارایی فکری خود را از دست رفته می‌بینند و معتقدند که ایده آن ها توسط افرادی دیگر بدون ایفای حقوق مولف، در حال استفاده است، به دستگاه قضا پناه می برند و وقت زیادی را برای اثبات گفته‌هایشان سپری می‌کنند.

بازار دارایی‌های فکری در فرابورس قرار است به محلی شفاف برای عرضه این ایده‌ها و اختراعات تبدیل شود تا با رقابتی سالم میان شرکت‌های خواهان، آن ایده به فروش برسد.

روش کار در این بازار به این ترتیب است که صاحبان ایده ها می توانند اختراعات ثبت شده در سازمان ثبت اختراعات که تاییده‌های علمی را به دست آورده را برای ارزش‌گذاری به شرکت های تامین سرمایه ببرند تا قیمت پایه برای آن تعیین شود.

پس از آن عرضه آن در فرابورس با قیمت پایه آغاز می‌شود که به طور طبیعی در جریان معاملات ممکن است بهای آن بالاتر از قیمت پایه مورد معامله قرار گیرد.

به عنوان مثال در آیین افتتاح این بازار، ایده‌ای توسط یک شرکت خودروسازی به مبلغ 200 میلیون تومان خریداری شد.

مسوولان سازمان بورس این بازار را رابطی میان صنعت و دانشگاه می‌دانند.

همچنین به نظر می رسد، این بازار می تواند پایه‌ای برای معاملات برند، و ارزش گذاری آن تبدیل شود.

رییس سازمان بورس هدف اصلی این بازار را حمایت و تشویق دارندگان ایده و دارایی های نامشهود دانست و ابراز داشت: بسیاری از نخبگان دارای اختراعاتی هستند و اگر بدانند که این بازار به تجاری سازی اختراعات کمک می کند، وارد آن می شوند.

صالح آبادی با تاکید بر اینکه برند هم در بازار دارایی فکری معامله خواهد شد، افزود: بنابراین شرکت هایی که محصولی را تولید می کنند، برای شکل گیری برند خود تلاش می کنند؛ زیرا این بازار به کشف قیمت کمک می کند و در نقل و انتقالات، شفافیت ایجاد می شود.

دیدگاه‌ها   

0 #25 سید حسن ملک 1396-07-23 07:18
با عرض سلام
احتراما اینجانب سید حسن ملک که سالها در زمینه صنایع غذایی فعالییت دارم مدتی پیش ایده و فکر تولید یک محصول جدید به ذهنم رسید که با آزمایشهای زیاد و تلاش فراوان توانستم ان را عملیاتی نموده و به مرحله تولید آزمایشی برسانم اکنون در جستجوی کسی هستم که با سرمایه گذاری وی و مشارکت با او این محصول را به تولید انبوه برسانیم ، اینک توضیحات بیشتری را بشرح ذیل معروض میدارم
1- این محصول میتواند هم بعنوان تنقلاتی جدید ( مانند چیپس و پفک ) معرفی شود و هم میتواند جزء خانواده بیسکوئیتها و میان وعده ها محسوب شود .
5- شما میتوانید با تولید این محصول در حجم وسیع آن را نه تنها در سراسر ایران بفروش برسانید بلکه به تمام کشور های دنیا صادر نموده و مدتها بدون رقیب تولید کنید و بفروشید :
6- موضوع مهم اینکه تا آنجا که من در فامیل خودم تست کرده ام همه افراد اعم از کوچک و بزرگ و پیر و جوان از این محصول خوششان میآید و از خوردن آن سیر نمیشوند 09103095316
نقل قول کردن
0 #24 سهیل احمدی 1396-07-14 15:09
با سلام
من طرحی دارم که ساختار دکل های پر ارتفاع مخابرات و انتن های تلفن همراه رو عوض میکنه و به راحتی میشه اجزای فنی رو هم بدون دخالت دست انسان و بدون استفاده از دستگله های پرنده ارتقاع داد و تحول بسیار بزرگی در جهان رخ میده لطفا با من تماس بگیرید ۰۹۹۰۶۸۲۸۶۶۵
نقل قول کردن
0 #23 آتیلا 1396-07-10 15:08
اپلیکیشن خدماتی که هیچ نمونه ای در دنیا نداشته و همچنین تمام طرح ریزی ها و اجرایی بهش فکر شده ایده ی بی نظیری هست . همکاری با فروشگاهای بزرگ و زنجیره ای در سراسر کشور 09194358405
نقل قول کردن
0 #22 محمد فروتن 1396-07-02 16:04
به نام خدای زیبایی ها
اینجانب محمد فروتن مخطرع و ایده پرداز با ۱۵ اختراع به ثبت رسیده آمادگی همکاری با سرمایه گذاران عزیز را دارم.
شعاره بنده این می باشد : موضوع اختراع را شما انتخاب کنید ظرف مدت یک هفته دستگاه جدید با توجیه اقتصادی و توجه به نیاز بازار به شما ارائه میدهم.
بنده بیکار هستم و تاکنون تمام تلاشم را کرده ام که در کشور خودم فعالیت داشته باشم...
در زمینه ثبت اختراع اگر دوستانی هستند که به کمک نیاز داشته باشند در خدمتم
تنظیم اظهار نامه اختراع
تنظیم ادعانامه
طراحی نقشه فنی حرفه ای 3D و 2D
نقل قول کردن
+1 #21 فرناز قدیانلو 1396-06-25 16:32
با سلام بنده مخترع کاهگل مرکب مقاوم و رنگین گل هستم و سند آن به ثبت رسیده و مایل به فروش آن میباشم.
09178733303
نقل قول کردن
+1 #20 یاسینی 1396-06-24 13:16
با سلام بنده طرحی دارم که با دستکاری کولر گازی بتوان بازده ان را بیشتر کرد مخصوصا در هوای خوزستان کاراییهای بالایی دارد
نقل قول کردن
+1 #19 محمدعلی بانواکردیانی 1396-05-31 19:03
یک ایده وطرح دارم که میتوانم دستگاهی رابسازم
که میتواند تا نودونه درصد ازخسارت های جانی و
مالی سیلاب ها جلوگیری کند.
نقل قول کردن
+4 #18 mostafa 1396-05-30 19:14
با سلام به همه

این حقیر سیستم ضد سرقتی ساخته ام بسی شگفت آور و

بسیار کارا . در عین ساده بودن نمونه داخلی و خارجی ندارد و این سیستم بس ساده را میخواهم همی بفروشم که هم خودم اندکی بیاسایم و هم سرمایه گذار سودی همی 2000 در صدی ببرد .......

این سیستم بس ساده را همی به قیمت بسیار نازل میفروشم (یک میلیارد تومان) و همی آموزش میدهم و هم تکنولوژی که چه عرض کنم طریقه ی ساخت آن را میگویم

اگر کسی خواست این سیستم بسیار ساده و در عین حال شگفت آور را بخرد بنده در خدمتم . و این هم شماره موبایل بنده - 09128171579

فقط توضیحاُ عرض کنم بر روی خودرو نصب میکنم و کسی قادر به روشن کردن خودرو نمیباشد . این سیستم پس از خاموش کردن کامل خودرو فعال میشود و روشن کردن خودرو دیگر تقریباُ بعید میگردد. (والسلام)
نقل قول کردن
+1 #17 علیرﺽا قنبری 1396-05-29 11:49
اختراع . مزایای ان .
1. افزایش راندمان موتور 20 درصد
2. کاهش صدای موتور 50 درصد
3 . حزف میل سوپاپ از سر سیلندر .
4. عدم استفاده از اب برای خنک کاری .
5. عدم استفاده از واشر سر سیلندر .
6. باز شدن فﺽای موتور
7. خذف واتر پمپ .
8 . جایگذین رادیات بخاری با استفاده از اب
9. دقت کار موتور در بخش ورود و خروج هوا و دود .
10. افزایش قدرت موتور .
خیلی ممنون جهت سفارش . خرید . یا تججاری سازی . و مشارکت .
به شماره .09157879573
. ایمیل Alirezaghanbarifull@gmai. Co
نقل قول کردن
0 #16 فرناز 1396-05-28 13:37
درود بر هم وطنان عزیز
بنده کاهگل نوین و رنگین گل اختراع کرده ام که مزایای فوق العاده ای در زمینه ی معماری سنتی و مدرن و همچنین مرمت بناهای تاریخی (شهرداری و میراث فرهنگی) دارد. تمایل دارم فرمول رو بفروشم و سند ثبت شده اختراعم دستمه و اگر شخصی تمایل به خرید نداره میتونه با مشورت تحت لیسانس کار کنیم.
شماره ی تماس : 09178733303
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پیشنهادی