JPDesign.ir
چگونه می‌توانید ایده خود را در فرابورس بفروشید؟ - مطالب - مرکز ثبت اختراعات - خرید و فروش ایده و اختراع

روز گذشته بازار دارایی های فکری در فرابورس راه اندازی شد تا زمینه فروش ایده‌ها و نوآوری‌ها فراهم شده باشد. در این بازار امکان فروش ایده های خلاقانه برای انجام یک فعالیت اقتصادی و اختراعات به وجود آمده است.

بازار دارایی های فکری در فرابورس راه اندازی شد تا زمینه فروش ایده‌ها و نوآوری‌ها فراهم شده باشد. در این بازار امکان فروش ایده های خلاقانه برای انجام یک فعالیت اقتصادی و اختراعات به وجود آمده است. مخترعان و فعالان دانشگاهی که ایده ها و روش های جدیدی را برای صنایع و یا بیزینس های تجاری می‌پرورانند و حتی آن را به ثبت می‌رسانند، معمولا از عدم ارتباط مناسب میان این اختراعات با بخش صنعت گلایه دارند.

در برخی موارد نیز ایده آنقدر دست به دست می‌شود تا در نهایت در یک بخش اقتصادی بدون در نظر گرفتن حقوق اولیه صاحب ایده، به کار گرفته می‌شود و اثبات آن برای ایده‌پرداز نیز چندان عملی نیست.

بسیاری از مخترعان از این که اختراعشان در گوشه‌ای خاک می‌خورد و راهی به تولید انبوه پیدا نمی‌کند، ناراضی هستند. آنها معتقدند که امکانی برای معرفی کارایی‌های اختراع خود ندارند. از طرفی معرفی بی‌پرده ویژگی‌های اختراع می تواند خطرات لو رفتن آن را به دنبال داشته باشد و از سوی دیگر عدم معرفی آن می تواند به عدم کارایی آن منجر شود.

برخی از مخترعان نیز که دارایی فکری خود را از دست رفته می‌بینند و معتقدند که ایده آن ها توسط افرادی دیگر بدون ایفای حقوق مولف، در حال استفاده است، به دستگاه قضا پناه می برند و وقت زیادی را برای اثبات گفته‌هایشان سپری می‌کنند.

بازار دارایی‌های فکری در فرابورس قرار است به محلی شفاف برای عرضه این ایده‌ها و اختراعات تبدیل شود تا با رقابتی سالم میان شرکت‌های خواهان، آن ایده به فروش برسد.

روش کار در این بازار به این ترتیب است که صاحبان ایده ها می توانند اختراعات ثبت شده در سازمان ثبت اختراعات که تاییده‌های علمی را به دست آورده را برای ارزش‌گذاری به شرکت های تامین سرمایه ببرند تا قیمت پایه برای آن تعیین شود.

پس از آن عرضه آن در فرابورس با قیمت پایه آغاز می‌شود که به طور طبیعی در جریان معاملات ممکن است بهای آن بالاتر از قیمت پایه مورد معامله قرار گیرد.

به عنوان مثال در آیین افتتاح این بازار، ایده‌ای توسط یک شرکت خودروسازی به مبلغ 200 میلیون تومان خریداری شد.

مسوولان سازمان بورس این بازار را رابطی میان صنعت و دانشگاه می‌دانند.

همچنین به نظر می رسد، این بازار می تواند پایه‌ای برای معاملات برند، و ارزش گذاری آن تبدیل شود.

رییس سازمان بورس هدف اصلی این بازار را حمایت و تشویق دارندگان ایده و دارایی های نامشهود دانست و ابراز داشت: بسیاری از نخبگان دارای اختراعاتی هستند و اگر بدانند که این بازار به تجاری سازی اختراعات کمک می کند، وارد آن می شوند.

صالح آبادی با تاکید بر اینکه برند هم در بازار دارایی فکری معامله خواهد شد، افزود: بنابراین شرکت هایی که محصولی را تولید می کنند، برای شکل گیری برند خود تلاش می کنند؛ زیرا این بازار به کشف قیمت کمک می کند و در نقل و انتقالات، شفافیت ایجاد می شود.

دیدگاه‌ها   

0 #50 سعید 1396-12-24 06:46
سلام یک زلزله نگار ساخته ام که وقتی زلزله اومد اخطار می دهد تا وقتی که شما در خواب هستید یا جایی هستید که زلزله را احساس نمی کنید به شما هشدار می دهد تا در اثر پس لرزه مانند زلزله ی کرمانشاه زیر آوار نیفتید و این دستگاه خیلی ارزان است به طوری که میتوان به قیمت پایینتر از صد تومان هم فروخت
شماره تماس: 09184163614
نقل قول کردن
0 #49 رضا حیدری 1396-11-24 11:14
سلام ۰ حیدری هستم۰ نوعی فازمتر با ساختار و عملکردی جدید اختراع کردم که نیاز به اسپانسر مالی برای تولید انبوه ان هستم و قابل استفاده برای مصارف خانگی،صنعتی(برقکاران وشرکتهای توزیع برق)میباشد۰ظمنابازار فروش ان نیز امادست و بصورت اولین بار در دنیا ساخته شده است
۰۹۱۱۱۳۸۱۷۱۱
نقل قول کردن
0 #48 حمید گروسی 1396-11-19 07:30
به نقل از سعید دین پناه:
با سلام ۲ایده دارم بکر درمورد
کشا‌ورزی و دومی در مورد آتش
نشانی ها

لطفا در مورد اتش نشانی توضیح بده
نقل قول کردن
0 #47 سعید دین پناه 1396-11-13 17:50
با سلام ۲ایده دارم بکر درمورد
کشا‌ورزی و دومی در مورد آتش
نشانی ها
نقل قول کردن
0 #46 محسن نصیری 1396-11-06 21:27
سلام من یه ایده در مورد ساخت دستگاه تولید انرژی توسط باد دارم و اگه ساخته بشه انقلابی در زمینه تولید انرژی ایجاد خواهد کرد هزینه ساختشو ندارم. اگر کسی مایل به همکاری هست تماس بگیرد. ۰۹۱۲۴۵۰۷۴۱۴ نصیری
نقل قول کردن
+1 #45 غیاثوند 1396-10-19 18:23
سلام غیاثوندم،هر کسی در هر موردی از پزشکی و ساختمان سازی تا دستگاهای صنعتی و کشاورزی و هر کار دیگه ای که فکرشو میکنه نیاز به طرح نو و ایده جالبو اختراع داره فقط کافیه بگه در چه موردی و چه انتظاری داره تا بهترین طرح و ایدرو در اختیارش قرار بدیم.تمام ایده ها و طرحها علمی و قابل قبول میباشند و اینکه اکثر کارها همون لحظه که سفارش داده میشه و کارهای خیلی بزرگتر هم نهایتا یک روز کاری آماده تحویل میباشند..تلفن تماس 09127343124
نقل قول کردن
+1 #44 کبیری 1396-10-19 07:48
سلام. کبیری هستم برای فروش ایده های زیادی دارم. شماره تماس 09191361682
اقاییکه به دنبال اسان کردن حفاری ها هستند. بنده درخدمتشون هستم. شماره تماس شون رو هم لطف کنند.
هرگونه ایده برای هرکاری حتی در حد کلان در خدمت بزرگواران هستیم.
نقل قول کردن
0 #43 زهرازارعی 1396-10-17 08:20
باسلام من دوتاایده دارم اولیش برای
سرویس بهداشتیهای تمام منازل هست
دومی یکچیزی برای تبلیغات یک بانکه
که مشتریانش رو زیادمیکنه وبایدبه بانک فروخته
بشه بانکم یه پول اولیه که کن هستش میزاره
ازفروش اون وسیله که تبلیغیم هست برابانک دویاسه برابرشوهم بدست میاره ممنون میشم کمک کنین اینو اجراییش کنم
شماره تماس: 09025397260
نقل قول کردن
0 #42 زهرازارعی 1396-10-17 08:13
باسلام من دوتاایده بسیارپولسازدارم اولی برای سرویس بهداشتی است
دومی ایده ای برای تبلیغات یک بانک
هست که بهترین کارفروشش به بانکه
ولی نمیدونیم چجوری بابزرگ بانک حرف بزنیم
حتی پول اولیه تبلیغم ازفروش اون بدست میاد
لطفاراهنمایی کنید
نقل قول کردن
-1 #41 م ایوبی 1396-10-16 19:45
با سلام
بنده چندین طرح در زمینه صنعتی و انرژی دارم که نیازمند حمایت و سرمایه گذاری است در زمینه انرژی و توان: موتوری که بدون سوخت کار می کند و همچنین تولید انرژی برق از منبع طبیعی نامحدود و رایگان که تا بحال در هیچ جای دنیا نمونه نداشته است اما استفاده از این منبع و گرفتن برق از آن نیازمند سرمایه های کلان در سطح سازمانی و ملی است که از عهده شخصی خارج است...کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری اند در خدمتم
شماره تماس:09129289516
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب پیشنهادی